Dlaczego opłaca się korzystać z moich usług i dlaczego jest to optymalne kosztowo dla Państwa firmy? To proste.

W statystycznej firmie  (oczywiście poza agencjami reklamowymi, drukarniami itp.), stanowisko grafika jest obciążone zaledwie przez 30-40% czasu. Niestety, utrzymując takie stanowisko w firmie ponosicie Państwo całkowite jego koszty.

Zaoszczędź nawet 30.000 zł rocznie

Minimalne wynagrodzenie grafika we Wrocławiu to 3.500 zł netto (um. o pracę), w większości jest to 3.500-7.000 zł w zależności od stażu i doświadczenia.

Nawet biorąc pod uwagę tą minimalną wartość grafik kosztuje firmę 3.500 zł x 1,7 (zus, podatek i inne koszty zatrudnienia) = 5.950 zł całkowitego kosztu pracodawcy. Pomijam już kwestię chorobowego itp.

Aby legalnie i komfortowo pracować grafik potrzebuje komputera (minimum 3.500 zł, wymiana co 2-3 lata) oraz oprogramowania graficznego (w abonamencie około 250 zł / mies. za sam pakiet Adobe). Daje nam to kolejne 350 zł kosztów miesięcznie.

Czyli mamy już pracownika, który realnie kosztuje minimum 6.300 zł miesięcznie! Przy założonych współczynnikach obciążenia oznacza to, że jego efektywna stawka godzinowa to blisko 100 zł (Państwa koszt). Czy nie lepiej skorzystać z opcji o blisko połowę tańszej?

Państwa oszczędność roczna (nie zmieniając zapotrzebowania na grafika) wyniesie 2.500 zł miesięcznie, czyli 30.000 zł rocznie.

Czy to nie wystarczający argument, aby rozważyć to rozwiązanie?

Jeśli potrzebujecie Państwo grafika tylko “od czasu do czasu”, to współpraca ze mną również będzie optymalnym rozwiązaniem. Płacenie wyłącznie za wykonywaną pracę, a nie “gotowość do pracy” jest zawsze lepszym wyjściem! Bez ZUSu, chorobowego, urlopów – tylko na podstawie faktury VAT.